RMR STAVÚvodProjektyKatalógy domovFotoPartneriKontakt
 
 
 
 
RMR STAV
  O našej spoločnosti
  Rekonštrukcie stavieb
  Financovanie stavieb
  Prečo zatepľovať?
  Certifikáty
 
 
 
Kontakt

R.M.R. STAV s.r.o.
Bzenica 379, 966 01 Bzenica

IČO: 48003115
DIČ: 2024170907

00421 905 873 176

rmrstav.sro@gmail.com
www.rmr-stav.sk
 

Rekonštrukcie stavieb

Projektovanie zatepľovania

Pri realizácií obnovy bytového domu je prvým krokom vypracovanie projektovej dokumentácie. V nej sú špecifikované všetky použité materiály, ich parametre, skladba, hrúbky, množstvo a predpísané technologické postupy. Projekt musí byť vypracovaný odborne, profesionálne a musí obsahovať všetky potrebné náležitosti vrátane výpočtu tepelných úspor. Projekt je nevyhnutnou súčasťou žiadosti o poskytnutie dotácie na odstránenie systémových porúch a tiež sa používa ako príloha k žiadosti o úver na obnovu bytového domu zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Naša spoločnosť Vám ponúka vypracovanie projektovej dokumentácie aj odborného posudku.
Naši klienti majú nárok na 40 %-nú zľavu na projektovú dokumentáciu.
Inžinierska činnosť

Naša spoločnosť zabezpečuje kompletnú prípravu a vedenie stavby a taktiež kompletnú inžiniersku činnosť. Do toho spadá stavebné konanie, vydanie stavebného povolenia, územného rozhodnutia, kolaudačné konanie a iné. V rámci inžinierskej činnosti zabezpečujeme tiež stavebný dozor.

Grafický návrh

Keď prechádzate cez mesto a pozeráte sa na budovy okolo seba, môžete si všimnúť, že veľa z nich je síce pekne a kvalitne zateplená, ale čo sa farieb týka sa tiež náramne podobajú. My sa snažíme pozerať na naše mestá a budovy v nich mladým, sviežim a moderným pohľadom. Preto ponúkame klientom vyhotovenie grafického návrhu ich budúcej fasády vo viacerých variantoch. Od klasických, konzervatívnych, až po moderné, rôznofarebné a povedzme možno aj trošku extravagantné. Samozrejme, že výber farieb musí spĺňať isté podmienky, aby fasáda nadmerne nepriťahovala slnečné lúče. Preto v spolupráci s našim odborníkom si klient vyberie farby, ktoré chce mať na fasáde svojho domu a my mu predložíme niekoľko návrhov. Z nich si klient vyberie ten, ktorý sa mu páči. Prípadne si povie aké zmeny sa ešte majú urobiť. Návrhy sú samozrejme zadarmo. Je len na Vás ako bude vyzerať Vaša nová fasáda.


Komplexná rekonštrukcia budov

Realizujeme:
- zateplenie obvodového plášťa
- výmena okien
- rekonštrukcia balkónov/lodžií
- rekonštrukcia, zateplenie striech

Pri rekonštrukcii bytových domov je jednoznačne najvýhodnejšia, najefektívnejšia a v neposlednom rade aj najlacnejšia komplexná realizácia. To znamená riešiť celú budovu – výmena okien, zateplenie obvodového plášťa, rekonštrukcia prípadne zateplenie strechy, strop nad suterénom, výmena vstupných dverí atď. Z priemerných výpočtov únikov tepla, ktoré sú okolo 30 - 40 % cez okná, 30 - 40 % cez obvodové steny, 10 – 20 % cez strechu a 5 – 15 % cez podlahu nad suterénom je zrejmé, že na dosiahnutie požadovaných výsledkov úspory energie je potrebné riešiť problém ako celok. Je samozrejme možné riešiť rekonštrukciu na etapy napr. tento rok okná, o dva roky strecha atď. Ale v konečnom dôsledku najlacnejšie a najvýhodnejšie je komplexné riešenie. A to aj z hľadiska návratnosti investícií, nakoľko kompletne zrekonštruovaný dom začína šetriť náklady na vykurovanie okamžite v plnej miere a návratnosť finančných prostriedkov je potom približne 5 – 8 rokov. Preto nie je cieľom šetriť peniaze na zateplení, ale cieľom zateplenia je šetriť peniaze.

Naša spoločnosť používa kvalitné a certifikované zatepľovacie systémy značiek Extherm a Stomix. Viac o týchto výrobkoch si môžete prečítať na ich domovských stránkach.

 
 
  2023 RMR STAV, všetky práva vyhradené